Deutsche version  Deutsche version
English version English version

Základní údaje
Chystané akce
Předchozí akce
Kontakty
Galerie

Bobrzyková Dagmar
Horáčková Eva
Zemanová Lenka
Čmejla Lubomír
Růžička Petr
Vilímek Jiří


<< Zpět  |  Úvod


TOPlist

20 let ROLOUS - katalog

Výtvarná skupina ROLOUS oslavila dvacet let od svého založení. K tomuto výročí vznikl katalog, který je průřezem tvorby jednotlivých výtvarníků. Soubor PDF s tímto katalogem můžete vidět zde

Pár slov na úvod

ROLOUS je skupina výtvarníků z Roudnice nad Labem, Lovosic a Ústí nad Labem.

Pět výtvarníků - Lenka Zemanová, Dagmar Bobrzyková, Eva Horáčková, Lubomír Čmejla a Petr Růžička, které spojuje nejen přátelství, ale i společný zájem o výtvarné umění, v roce 1997 založilo samostatnou výtvarnou skupinu ROLOUS. Dalšími členy se později stali - Jiří Vilímek, Michaela Postránecká a Jiří Svoboda.

Založení předcházelo působení v několika různých skupinách a také řada výstav, nejen v České republice, ale i v zahraničí. První výstavy z tohoto období začínají v roce 1987 a pokračují do současnosti.

Výstavy obrazů a plastik nejsou jedinou aktivitou. Skupina pořádá i vlastní sochařská sympozia a další akce. Členové skupiny jsou absolventy Severočeské lidové konzervatoře, pořádané Kulturním střediskem Albis, pod vedením akademického malíře Pavla Bergra.

Ve výtvarném umění tvoří v několika oblastech a ztvárňují tak svoje vidění světa a života kolem sebe v různých podobách a různými prostředky od klasických technik až po netradiční.